V kontextu práce s několika pohledy na výkresu se stává nezbytným a v některých případech žádoucím opatřit každý pohled identifikační popiskou, specifikující typ pohledu a měřítko. Výchozí styl zobrazení této popisky sice existuje, avšak vzhledem k ne vždy optimálnímu výchozímu nastavení mnoho uživatelů tuto funkci vypíná. Jak tedy vytvořit vlastní identifikační popisek a jak tato stylizace funguje v českém prostředí projektu?
Vytvoření vlastní popisky, která zahrnuje pouze název pohledu a měřítko, může být velmi užitečné. Taková popiska je provázaná s vlastnostmi pohledu, což eliminuje potřebu ručně kontrolovat texty na výkrese sloužící jako popisky. Díky tomu je popiska vždy aktuální a odpovídá přesně vloženému pohledu.
Pro vytvoření vlastní popisky využijeme šablony rodiny „Název pohledu“. Do této rodiny vložíme štítky odpovídající parametrům, které chceme zobrazit v popisku. Můžeme si zvolit parametry jako Rodina, Název pohledu a Měřítko. Dále nastavíme správný font textu, který odpovídá projektu, a zajistíme vhodné zarovnání.Název pohledu odkazuje na parametr „Název pohledu“, ale každý pohled má vlastnost „Název na výkrese“, kterou můžeme vyplnit. Tento parametr má větší prioritu a pokud je vyplněn odkazuje se popisek na něj. Je možné tedy pojmenovávat pohledy v Revitu jedním způsobem a zobrazovat na výkrese jiný název pomocí vlastnosti „Název na výkrese“
Do popisku můžeme samozřejmě vložit více informací. Jednou ze zajímavých vlastností, kterou můžeme zobrazovat, je například Fáze.
Vytvořením vlastních popisků pohledů v Revitu výrazně zefektivníte práci na projektech v prostředí BIM.
Komentáře
Okomentovat